Чи потрібен редизайн сайту

Чи потрібен Вам редизайн?

Перед тим як зрозуміти чи потрібен Вам редизайн, я раджу відповісти на ряд питань, що б максимально конкретизувати завдання. Відповіді на ці питання досить широко розкриють всі нюанси і дозволять найбільш схематично скласти технічне завдання перед тим як приступити до розробки сайту.

1. Яку мету Ви переслідуєте редізайном?

Яка ваша кінцева мета? Завжди необхідно чітко розуміти з яких саме причин ви прийняли рішення зміни дизайну, тому що це буде надавати основний вплив на процес редизайну в цілому. Чи не утвердившись з цілями швидше за все ви ризикуєте отримати не більше якісний дизайн ще раз.

2. На скільки істотні зміни ви хочете внести?

Потрібно розуміти що час і сили витрачаються на редизайн на пряму залежать від того на скільки значні зміни ви вирішили внести. Якщо ж ви вирішили повністю змінити дизайн сайту, потрібно подбати і про постійних користувачів вашого ресурсу, що б звикання до нового не було болючим.

 

3. Що можна взяти на замітку від старого дизайну?

За час роботи старого сайту були як позитивні, так і негативні моменти. У новому дизайні краще залишити все те хороше що було, а все погане виправити. Складіть список з плюсів і мінусів старого дизайну.

4. На яких негативних моментах старого сайту загострити увагу?

Головні мінуси потрібно пропрацювати на самому початку, що б виключити їх повторення.

5. Визначтеся з цільовою аудиторією?

Постійне виправлення дизайну неможливо, тому ще перед створенням складіть психологічний портрет вашої цільової аудиторією. Визначте що саме чекають відвідувачі від сайту, який дизайн воліють, це дозволить найбільш ефективно скласти дизайн.

6. Зручний інтерфейс шлях до успіху?

Поліпшення інтерфейсу і визначення на чому конкретно повинен загострювати свою увагу користувач - є основні завдання редизайну. Без цього редизайн лише марна трата грошей і часу.

7. Є необхідність в зміні логотипу/брендингу?

Напевно у Вас вже є на сайті або у самої компанії логотип і елементи фірмового стилю, але чи достатньо вони відповідають новому дизайну і вашому рівню? Якщо фірмовий стиль компанії не достатньо хороший, то редизайн стане значніше складнішим.

8. Чи варто змінювати кольорову схему?

У другому питанні вже розглядався момент, який стосується звикання старої публіки сайту до нового дизайну, модернізація старої колірної гами, шляхом додавання відтінків, а не повної її заміни може істотно допомогти в цьому питанні.

9. Яку основну роздільну здатність екрана використовують відвідувачі?

Важливо на стадії підготовки проаналізувати яка роздільна здатність найбільш часто використовується у вашій цільовії аудиторії, для визначення цього параметра досить подивитися на відповідних сервісах статистики. Так як технології постійно змінюються і дозвіл у більшості користувачів зазвичай збільшується, то при розробці сайту важливо враховувати цей момент.

10. На скільки швидкісний інтернет у ваших клієнтів?

Облік швидкості інтернету ваших відвідувачів, дозволить при розробці сайту зрозуміти, які саме функціональні і технічні засоби варто використовувати при редизайну сайту. При хорошій швидкості цілком можна використовувати флеш як для навігації так і для банерів.

11. Що повинно бути основою концепцією дизайну?

Хороший дизайн - це напрямок уваги ваших відвідувачів саме туди куди вам і потрібно. Перед розробкою сайту потрібно зрозуміти які елементи повинні привертати увагу аудиторії.

12. Яку навігацію зробити?

Навігація по сайту є одним з ключових моментів, клієнт завжди правий і якщо раптом переміщення по вашому сайту складе утруднення, то швидше за все він покине сайт. Конкуренція в інтернеті і так велика що б жертвувати відвідувачами через навігацію, так що продумайте все перед розробкою і уявіть себе на місці незацікавленого клієнта, чи зручно вам і чи виникає бажання просуватися далі?

13. Що потрібно клієнтові від сайту?

Визначення потреб цільової аудиторії сайту - є ключ до успіху будь-якого бізнесу. Відвідувачі відвідують ваш сайт з метою знайти якийсь певний товар, зведіть їх дії до мінімуму. Або ж основною метою сайту є вручення інформації, так піднесіть її красиво.

14. Як з'являються постійні відвідувачі?

В основному успішні сайти будуються на основі зворотного зв'язку, тому головною є тематика, яка цікавить відвідувачів, можливість обміну повідомленнями та іншими матеріалами. Але не можна забувати про основну мету сайту, такі нововведення не повинні заважати користувачеві.

15. Кого вибрати для підтримки і розвитку?

Важливо відразу з'ясувати хто саме буде займатися наповненням і супроводом сайту. Чи будете робити це ви особисто, або цим буде займатися фахівець або ж ви хочете найняти людину з боку, але потрібно пам'ятати, що для наповнення сайту інформацією повинні бути хоча б основні навички в html і css, що б вміст, не перетворився на кашу.

16. Чи використовувати CMS?

В даний час стало дуже актуально використовувати CMS, наприклад, Joomla, тому що це істотно спрощує процес наповнення і редагування сайту, в подальшому якщо будуть необхідні не суттєві зміни не доведеться звертатися в веб студію. А також це істотно спростить публікацію великої кількості інформації.

17. Що слід зробити для поліпшення SEO?

При створенні сайту не варто забувати про пошукові системі. Старий дизайн міг бути і не оптимізований, а ось новий повинен обов'язково враховувати SEO. Знову ж переглянете всі плюси і мінуси якими володів ваш сайт, по яких запитах він підходить, а по яким тільки тягне назад.

18. Які треба ключові слова і фрази вибрати?

При виборі ключових слів і фраз потрібно в першу чергу враховувати ваш бюджет і можливість прожити без нових клієнтів, адже вивести сайт по ВЧ досить важко як за часом так і по грошах. З цьогоприводу  краще починайте з фраз і в міру збільшення інвестицій вкладених в рекламу, виводити і по високо частотним запитам. Так само хороший оптимізатор повинен вам повідомити заздалегідь який приблизно трафік вас чекає по тим і іншим запитам.

19. Які заходи вжити що б користувачі поверталися на сайт?

Створюючи новий дизайн ви швидше за все сконцентруєтеся на те, щоб справити враження на нових користувачів, але не забувайте і про те, що повинно змусити відвідувачів повернутися на нього знову.