Що вибрати: газовий або електричний інфрачервоний обігрівач

Обігрівачі завжди залишаються затребуваними серед покупців, тому виробники невпинно вдосконалюють вже існуючі пристрої і розробляють нові. Найсучаснішими на сьогоднішній день є інфрачервоні обігрівачі, які поділяються на кілька типів. В тому числі, вони діляться за типом живлення: електричні та газові. Розглянемо в даній статті які існують інфрачервоні обігрівачі і пояснимо, якому типу живлення і в яких умовах краще віддати перевагу.

Але перед тим слід пояснити, що представляють собою дані прилади. Вони влаштовані таким чином, що випромінюють довгохвильове інфрачервоне світло, яке нагріває матеріальні об'єкти, а від них передається вторинне тепло повітрю. Такий спосіб обігріву дозволяє однаково ефективно використовувати їх і всередині приміщення і зовні.

Типи електричних ІК обігрівачів.

Отже, сьогодні на ринку можна зустріти 5 типів електричних ІЧ приладів:

  • кварцевий - як нагрівальний елемент використовується вольфрамова нитка, вміщена в безповітряний простір трубки з кварцевого скла,
  • галогенний - в даному випадку вольфрамова нитка поміщена в трубку, заповнену інертним газом зі спеціальними домішками, що дозволяє продовжити термін служби нагрівального елементу;
  • карбоновий - в кварцову трубку поміщається вуглеволокно, всередині утворюється вакуум, цей наповнювач володіє більш високою теплопровідністю в порівнянні з вольфрамом і відрізняється практично необмеженим терміном служби;
  • фламентіновий - його нагрівальний елемент являє собою спіраль з медичної сплаву 14 металу (фламентіна) вміщену в трубку з кварцового скла, він відрізняється високоефективним нагріванням і тривалим строком служби;
  • мікатерміческий - замість скляної колби в ньому використовуються неметалеві пластини, покриті слюдою, такий нагрівальний елемент має дуже низьку температуру, необмежений термін служби і високу міцність.
     

Вибираючи електричний ІК обігрівач слід пам'ятати, що мікатерміческий є найсучаснішим і відрізняється від інших міцністю, так як при виготовленні його нагрівального елементу не використовується скло. Однак по ефективності і енергоекономічності карбоновий і фламентіновий прилади не поступаються йому.

Типи газових ІК обігрівачів.

Інфрачервоні обігрівачі, які працюють на газу, представлені в двох варіантах.

Перший - вуличні моделі, що встановлюються на землю. Вони ідеальні для використання на дачі, на пікніку в прохолодну погоду, підійдуть для риболовлі, полювання і іншого проведення часу на природі.

Другий - прилади для великих приміщень з кріпленням до стелі. Такий метод дозволяє охопити якомога більше площі. В якості палива газових ІЧ пристроїв використовується зріджена суміш пропан-бутан, яку можна запалити за допомогою п`єзорозжига або сірника.

Електричний або газовий?

Перш ніж відповідати на це питання, варто пояснити, що електричні пристрої зазвичай використовуються для обігріву будинків і квартир. Тоді як газові, в залежності від типу, застосовуються у виробничих і громадських приміщеннях, таких як ресторани, магазини, спортивні комплекси і інших, або як джерело тепла на природі - на дачі, в лісі, на рибалці і т.д. У зв'язку з цим можна сказати, що вибирати прилад слід, відштовхуючись від того, в яких умовах він буде експлуатуватися.

Однак тут можна відзначити, що в деяких громадських закладах, наприклад в кафе, можуть застосовуватися і електричні ІЧ обігрівачі. І в цьому випадку краще надати перевагу настінним або стельовим моделям, так як існує ризик перекидання підлогових.