Фаст-фуд - як багато в цьому ... шкоди

Фаст-фуд - як багато в цьому ... шкоди!

Фаст-фуд - як багато в цьому продукті сучасності корисного? Якщо вірити вченим і слідувати логіці - нічого. По суті, це набір продуктів, що містять дуже смачні, але дуже шкідливі компоненти. Давайте подумаємо - чи так це?

Фаст-фуд очима істориків

Їжа для будь-якого живої істоти - джерело будівельного матеріалу (для зростаючого організму) і джерело поповнення витраченої енергії (для будь-якої вікової групи). Чим приваблює швидка їжа або «фаст-фуд»: яскравою і оригінальною упаковкою, унікальним і ніжним смаком, великою кількістю калорій (вони дають відчуття ситості).

Що таке яскрава і красива упаковка з радісними слоганами і практично казковими малюнками? Це спосіб відволікти увагу від вмісту: ви навіть не замислюєтеся про вміст пакетика з картоплею фрі (вас цікавить «як це вони примудрилися в такий маленький конверт помістити стільки !!!! картоплі»); вас більше цікавить «виллється кола зі склянки-неваляшки під час проведення експерименту», ніж склад напою в цій склянці, і все інше - за аналогією. Ви, отримуючи гарні пакети з їжею, в першу чергу думаєте про подальше застосування барвистого пакета або упаковки, ніж про його вмісті - маркетинговий прийом, яка діє вже понад 120 років!

Унікальний і ніжний смак, який можна назвати «неземним». І це звичайний виверт, який досягає своєї мети (порушити ще більший апетит) завдяки харчовим добавкам-подразникам: вас годують їжею, в якій дуже багато хімічно активних речовин, які не тільки підсилюють смак, але і апетит. І ви поглинаєте привезену з найближчого ресторанчика або кафе «їжу», не помічаючи її шкоди: фаст-фуд як раз і розрахований на тих, хто просто «набиває» шлунок.

Висококалорійність такої їжі визнана усіма, і калорійність не тільки «в наявності» - вона «на фігурі» (розпливлися боки, обвислі животи) і «на здоров'я». Придивіться до населення тих країн, де фастфудовскій «спосіб життя» зведений в ранг «нормального і природного»? Це велика кількість огрядних людей, які страждають задишкою і астмою, підвищеним тиском і на цукровий діабет: це все він, фаст-фуд. А все тому, що калорії отримують не всіляких видів цукру і жиру.

Фаст-фуд очима банальної логіки

Не секрет, що булочки і більшість інгредієнтів для хот-догів, піц, бургерів та іншої «швидкої їжі» надходить у вигляді напівфабрикатів. Наприклад, така м'яка і смачна булочка за 1 хвилину до з'єднання з сосискою є замороженою субстанцією, яка розмірами в 5-7 разів менше самої булочки. Як таке чудо перетворюється в булочку? За допомогою аналога мікрохвильовій печі СВЧ. Питання: з чого складається така «булка»? Відповідь: пару грам тіста і величезна кількість розпушувачів-консервантів.

Візьміть «м'ясо», яке пропонують заклади швидкого харчування: котлети, сосиски, курячі крильця і ​​стегенця - все це красиве, рум'яне і саме кричить «їж мене, поглинай в неміряних кількостях - я сама досконалість». Виникає два питання: де взяти стільки курей з однаковою «ідеальної» формою і розміром крилець, стегенець та іншого, і чим їх годували, щоб отримати «ідеальні і смачні» параметри? Що міститься в м'ясі, якщо воно має «неповторний» смак і може зберігатися роками, але за 1 хвилину перетворюється в соковиту котлету або відбивну (натуральне м'ясо при низьких температурах досить швидко втрачає вологу).

А ми не хочемо «включати логіку», коли лінуємося в обідню перерву вийти з кабінету і піти на обід в пристойний заклад : фаст-фуд смачніше салату з овочів, він готується протягом 2-3 хвилин (а жарка натурального м'яса відніме 10-15 хвилин). До того ж така їжа смачніша і дешевша, і її принесуть до вас додому або офіс: ви відволічетеся від комп'ютера або телевізора тільки на спілкування з кур'єром. Зате не потрібно напружуватися на підготовку: ви отримуєте гарячу страву, їсте самі і напихуєте «смакотою» всіх членів сім'ї або гостей ...