Як вибрати доменне ім'я для сайту?

Реєструючи доменне ім'я для сайту, багато власників сайтів і веб-майстри допускають ряд помилок. Мало того, що вони вибирають домени, які далеко не оптимальні в плані поставлених завдань, вони ще й примудряються реєструвати їх не на себе. Це може привести до того, що через рік вже розкручений домен потрапить в користування іншій людині. Давайте розглянемо як правильно вибрати і зареєструвати домен.

Вибір доменної зони. Якщо ваш проект орієнтований строго на якийсь регіон, то вибирайте регіональний домен (для сайтів місцевих організацій), наприклад live.ua або національний (для сайтів орієнтованих на жителів певної держави) ru, by, ua, com.ua, in.ua . Для масштабних, багатомовних проектів реєструйте міжнародний домен com, net, biz і т. д.

Ключове слово: всі за і проти. При виборі доменного імені зверніть увагу на входження ключового слова. Тут можна вчинити так: або відмовитися від цієї затії і вибрати коротке, гарне в написання слово (такий варіант більше підходить для проектів орієнтованих на спілкування, наприклад, форумів). Сенс ту зрозумілий, головне, щоб користувачеві було якомога простіше запам'ятати адресу сайту і відтворити його в усному мовленні або записати. У випадки з комерційними проектами - краще використовувати ключові слова. Такі сайти, як правило, мають відчутну перевагу по цільових запитах.

Чим коротше - тим краще? Так, це так, і все з тієї причини, що така адреса простіше запам'ятати, записати, відтворити і т. Д. Це і зрозуміло, але справа в тому, що всі короткі і осмислені доменні імена вже давно зайняті, особливо в популярних доменних зонах . З цього випливає наступне питання: наскільки добре, якщо домен буде довгим?

Так, якщо сайт орієнтований на людей, то краще не напихати його ключовими словами, залиште користувачам шанс набрати адресу сайту без помилок з першого разу. Краще використовувати тире при поділі слів, ніж злите написання, порядок слів повинен бути якомога ближче до природного, так користувачеві буде звичніше.

У випадки, якщо це сайт сателіт чи рекламний MFA-сайт, головне завдання якого заробіток в Інтернет, то вибираючи домен можна не скупиться на ключові слова. Ніхто не буде вводити цю адресу з клавіатури або обговорювати його на формах. Тут, набагато важливіше, щоб якомога більше слів підхопилося пошуковими роботами.